Co słychać jesienią w sadzie?

19 września uczniowie klasy pierwszej z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach wraz z paniami Iwoną Radwan oraz Lidią Jarnut wybrali się do sadu pana Tadeusza z Lwówka. Celem wyprawy było zaobserwowanie co dzieje się w sadzie jesienią. Dzięki przychylności właściciela  uczniowie odbyli spacer po jesiennym sadzie. Uważnie słuchali informacji jakie przekazał im sadownik. Uczniowie z  zaciekawieniem obserwowali różne gatunki jabłek oraz dowiedzieli się  jak ciężka jest praca przy zrywaniu jabłek i jak trzeba o nie dbać, by można je jeść przez całą zimę. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały wiele pytań. Na koniec uczniowie obejrzeli przechowalnię, w której owoce mogą przeleżeć, aż do wiosny (naprawdę było w niej zimno).

 

Wycieczka zakończyła się bardzo miłym akcentem, każdy uczestnik został  poczęstowany jabłkiem. Było soczyste i słodkie –  przepyszne. Długo i miło będziemy wspominać naszą pierwszą wizytę w sadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *