DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W listopadzie w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach odbył się Dzień Pluszowego Misia, najlepszego przyjaciela dzieci i nie tylko. Został on ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę „narodzin” tej popularnej maskotki. Z tej okazji  w bibliotece odbyły się cztery spotkania z najmłodszymi czytelnikami klas I – III, na które zostało przygotowanych mnóstwo zabaw i konkursów dla dzieci. Podczas spotkania opowiadanie pt. „Kto przytuli Misia Tulisia?” dzieciom czytała pani dyrektor Hanna Kaczmarek. W tym dniu dzieci także przyniosły z domu swoje ulubione pluszowe misie, które przedstawiały na spotkaniach. Następnie odbył się „Muzyczny turniej wiedzy o misiach”, w którym wszyscy bezbłędnie rozpoznali misiowe, bajkowe melodie. Wszyscy razem bawili się też w starego niedźwiedzia oraz brali udział w teście misiowej łapy. Dzieci wykazały się też ogromnymi zdolnościami plastycznymi wspólnie rysując portret misia z zamkniętymi oczami. Spotkania wywołały u dzieci wiele uśmiechu i radości bo wiadomo nie od dziś, że czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *