„Cała Polska czyta dzieciom” – wyjazd do Miedzichowa

Opublikowane przez Jerzy Nikolin w dniu

Dnia 07 czerwca 2019 roku, uczniowie klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią panią Eweliną Jarosz, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom. Spotkanie zostało zorganizowane przez pracowników Biblioteki Publicznej w Miedzichowie.

Spotkanie rozpoczęło się od zabaw logopedycznych, usprawniających aparat mowy dzieci. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentu opowiadania o przygodach Mikołajka oraz obejrzeli teatrzyk, w celu ukazania dzieciom korzyści wynikających z głośnego oraz wyraźnego czytania. Spędzając czas na łonie natury, siedząc na kocach, trzecioklasiści przyłączyli się do akcji wspólnego czytania przyniesionych ze sobą książek. Wykorzystując piękną pogodę zorganizowano dla dzieci zabawy ruchowe oraz słodki poczęstunek. Spotkanie zakończyło się wspólnym przeczytaniem wiersza Danuty Wawiłow pt. Szybko, w pięknej scenerii zalewu w Miedzichowie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek, propagujące zalety czytania książek przez rodziców swoim dzieciom.

Celem wyjazdu było uświadomienie uczniom zalet czytania książek oraz ukazania korzyści czytania dzieciom przez rodziców. Spotkanie w plenerze miało na celu połączenie czytania z rozwijaniem sprawności motorycznej uczniów.

 

Kategorie: Sekcja sportowa