Dzień Patrona w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Każda placówka oświatowa ma swojego patrona. Choć w historii naszego regionu jest wiele ciekawych postaci, które zasługują na miano opiekuna szkoły, to wybór takiej osoby bywa trudny. Z całą pewnością taką osobą jest Arkady Fiedler, Wielkopolanin, podróżnik, wielki człowiek, patron Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach. Na Arkadego Fiedlera patrzymy przez pryzmat jego osiągnieć, życiorysu i podejścia do świata. Dzięki jego książkom można docenić piękno natury, poznać tradycje innych krajów oraz wartości, których nie zauważamy przez liczne zajęcia.

Rokrocznie Samorząd Szkolny Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach organizuje Dzień Patrona, by uczcić pamięć o Arkadym Fiedlerze i ukazać społeczności szkolnej Polaka, który patrzył na świat okiem dojrzałego człowieka, nieraz może zapracowanego i aktywnego, ale zawsze oddanego swojej życiowej pasji, podróżowaniu, poznawaniu ludzi i przyrody. W tym roku szkolnym uroczystoć ta odbyła się 29 listopada.

W tym uroczystym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru i złożeniem kwiatów pod portretem Arkadego Fiedlera. Następnie uczniowie klasy VII i VIII w części artystycznej przygotowanej przez panią Milenę Dach Fornalik przybliżyli epizody z życia patrona – Arkadego Fiedlera. Aktorom towarzyszył chór prowadzony przez panią Magdalenę Strzelińską. Występ uświetnił pełen żywiołu taniec uczniów z klasy I przygotowany przez panią Ewelinę Jarosz oraz gra na ukulele w wykonaniu Weroniki Pluskoty i Zuzanny Szajby. Przygotowania do obchodów Dnia Patrona rozpoczęły się już wcześniej, kiedy to został ogłoszony w klasach IV-VIII konkurs plastyczny prezentujący sylwetkę Arkadego Fiedlera. Nagrody otrzymały uczennice z klasy Va, Michalina Paschke i Weronika Walczak. W tym dniu swój udziały miały także młodsze dzieci, uczniowie klasy III wykonali z tej okazji okładki do najpopularniejszych książek Arkadego Fiedlera.

Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Patrona skłoniła uczniów do refleksji na temat przyszłości i piękna otoczenia, które w swoich dziełach ukazuje nam patrona naszej szkoły.

Kategorie: Sekcja sportowa