DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Opublikowane przez Jerzy Nikolin w dniu

W listopadzie w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach odbył się Dzień Pluszowego Misia, najlepszego przyjaciela dzieci i nie tylko. Został on ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę „narodzin” tej popularnej maskotki. Z tej okazji  w bibliotece odbyły się cztery spotkania z najmłodszymi czytelnikami klas I – III, na które zostało przygotowanych mnóstwo zabaw i konkursów dla dzieci. Podczas spotkania opowiadanie pt. „Kto przytuli Misia Tulisia?” dzieciom czytała pani dyrektor Hanna Kaczmarek. W tym dniu dzieci także przyniosły z domu swoje ulubione pluszowe misie, które przedstawiały na spotkaniach. Następnie odbył się „Muzyczny turniej wiedzy o misiach”, w którym wszyscy bezbłędnie rozpoznali misiowe, bajkowe melodie. Wszyscy razem bawili się też w starego niedźwiedzia oraz brali udział w teście misiowej łapy. Dzieci wykazały się też ogromnymi zdolnościami plastycznymi wspólnie rysując portret misia z zamkniętymi oczami. Spotkania wywołały u dzieci wiele uśmiechu i radości bo wiadomo nie od dziś, że czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś.

Kategorie: Sekcja sportowa