Dzień zdrowego śniadania

Opublikowane przez eMcom w dniu

                    Dzień zdrowego śniadania – śniadanie daje siłe i moc

Jak co roku uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Bolewicach włączyli się  7 listopada 2017 roku  do ogólnopolskiej akcji ”Śniadanie daje siłę i moc ”.Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dzieci, przyczynianie się do obniżania niedożywienia dzieci przez edukację i promocję prawidłowego żywienia , ważna rola owoców i warzyw w prawidłowym żywieniu. W tym roku uczniowie najpierw przygotowali , a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie .W przygotowaniach podobnie jak w latach ubiegłych ochoczo wsparli uczniów ich rodzice .Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania , jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.Uczniowie dowiedzieli się również , że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność .Ważne jest aby jeść pięć posiłków dziennie.Mowa była również o niezbędnym ruchu i unikaniu słodyczy i chipsów ,które nie są zdrowe. Założone cele zostały w pełni osiągnięte.

     Grażyna Todwen

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”7″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Kategorie: Sekcja sportowa