Jasełka

Opublikowane przez Jerzy Nikolin w dniu

Grudzień to czas, który  rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka, czas oczekiwania na narodziny Zbawiciela. Z tej okazji 21 grudnia 2018r., uczniowie klasy IVa, Vb i VI pod opieką p. Anny Skorupy przygotowali współczesną wersję jasełek bożonarodzeniowych. Oprawą muzyczną zajmowała się p. Magdalena Strzelińska wraz z szkolnym chórkiem. Inscenizacja miała na celu pokazanie wszystkim, co tak naprawdę jest istotą świąt Bożego Narodzenia. Nie piękna choinka, wspaniałe prezenty oraz zakupy.  Ważny jest sposób,  w jaki przygotujemy się na przyjście na świat Dzieciątka Jezus.

Przedstawienie rozpoczęło się wystąpieniem dwojga uczniów, którzy snuli rozważania na temat istoty świąt Bożego Narodzenia. Następnie Otylia Jędrzejczak, uczennica klasy VI, zaprosiła nas do obejrzenia jasełek i wspólnego kolędowania. Młodzi aktorzy recytowali wiersze oraz wcielali się w role swoich bohaterów z  poszczególnych scen. W pierwszej zobaczyliśmy piekło i panujący tam niepokój, jaki wywoła  nowina o przyjściu na świat Jezusa. Następnie aniołowie zapraszali do Betlejem „ludzi wszelkich stanów”, by złożyli pokłon Zbawicielowi. Zgodnie z tradycją nie zabrakło więc Maryi i Józefa, żłobka z Jezuskiem. Jasełka, zawierające zarówno partie mówione, jak i śpiewane zostały  ciepło przyjęte przez zebranych i nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie młodzi aktorzy złożyli wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe.

Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a śpiew chóru dopełniał całość przedstawienia. Jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Kategorie: Sekcja sportowa