Jasełka 2022

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Dnia 22 grudnia 2022r., jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe.
O godzinie 10 cała społeczność uczniowska wraz z wychowawcami zebrała się na holu.
Najpierw wystąpiły dziewczynki z klasy I SP przygotowane przez wychowawczynię p. Ewelinę Jarosz, które zaprezentowały układ taneczny. Wszystkie,  jak aniołki, przyniosły dobrą nowinę – Światło Pokoju – zapowiedź Nowonarodzonego Syna Bożego.
Następnie rozpoczęło się przedstawienie Jasełek Bożonarodzeniowych, w których występowali uczniowie klas 8a i 8b pod opieką p. Anny Skorupy.
Scenariusz sztuki podzielony był na II części. W pierwszym akcie aktorzy wprowadzili nas
w magię przygotowań do najważniejszej wieczerzy w roku, przybliżając nam obyczaje, które towarzyszą jej od pokoleń, takie jak te mówiące o naszej postawie w dniu Wigilii na przykład:  nie wolno pożyczać, trzeba oddać wszystkie długi przed pierwszą gwiazdką, należy pamiętać o dodatkowym nakryciu na stole dla niespodziewanego gościa, zachować post, pierwszy obfity posiłek w tym dniu dopiero po ukazaniu się pierwszej gwiazdki, obdarowywanie się prezentami, łuska z karpia ma wróżyć zamożność w nadchodzącym roku.
 Druga część przedstawienia ukazywała tradycyjne treści, w której pojawiły się historyczne postacie ukazane w Ewangelii według św. Łukasza.
Pod koniec inscenizacji wszyscy aktorzy złożyli zebranym życzenia bożonarodzeniowe.
Widzowie mogli podziwiać piękną grę aktorską przeplataną śpiewem kolęd i pastorałek wykonanych przez szkolny chór, którego opiekunem jest p. Magdalena Strzelińska.
Cała publiczność wynagrodziła ich gromkimi brawami.
W dalszej kolejności wystąpiły grupy taneczne dziewcząt klas 5 i 6 oraz 7 i 8 pod opieką p. Małgorzaty Ludwiczak.
Na koniec imprezy głos zabrała Pani  Dyrektor  Hanna Kaczmarek, która podziękowała uczniom i opiekunom za występy oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.
Cieszymy się, że mamy tak wielu wspaniałych uczniów obdarzonych talentami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi począwszy od najmłodszych po uczniów klas VIII.

Kategorie: Sekcja sportowa