Jasełka

Opublikowane przez eMcom w dniu

JASEŁKA

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

W piątek 22 grudnia uczniowie klasy IV A w towarzystwie szkolnego chórku pięknie zaprezentowali się w bożonarodzeniowym przedstawieniu „Zabawa w jasełka”, przybliżając w humorystyczny sposób szkolnej społeczności radość Świąt. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Spektakl w wykonaniu uczniów połączył tradycyjne Jasełka ze współczesnym postrzeganiem Świąt Bożego Narodzenia oraz dużą porcją humoru. Głównym tematem było przedstawienie dobrych i złych zachowań, jakie mogą zaistnieć w tym świątecznym czasie. Poruszono także kwestię istnienia różnych pokus codziennego życia, które odwracają uwagę od prawdziwego i tradycyjnego celebrowania świąt. Był czas na scenki przedstawiające historię narodzenia Pańskiego, jak również na śpiewanie kolęd i świątecznych piosenek, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Kategorie: Sekcja sportowa