Koncert z okazji Dnia Mamy i Taty

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Dzień Mamy i Taty to wspaniała okazja do świętowania. Dajemy w tych dniach naszym Rodzicom kwiaty, czekoladki lub inne upominki. W Bolewicach postanowiono inaczej uświetnić te ważne daty


. Z inicjatywy wójta Gminy Miedzichowo, 27 maja o godz. 18.00 w sali wiejskiej w Bolewicach odbył się Koncert z okazji Dnia Mamy i Taty. Organizatorkami koncertu były Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach Hanna Kaczmarek oraz Magdalena Strzelińska. Koncert obfitował w wiele niespodzianek. Pierwszą z nich był występ Lwóweckiej Orkiestry Dętej, który rozpoczął imprezę. Orkiestra zagrała pod batutą Sławomira Framskiego repertuar, który był bardzo urozmaicony. Od marsza, poprzez melodie z bajki „Kraina lodu”, zespołu „The shadows”, „Queen” i „Europe” na piosenkach Michaela Jacksona kończąc. Na występie orkiestry nie mogło zabraknąć mażoretek, które swym tańcem uatrakcyjniły występ.

Oprawę artystyczną drugiej części koncertu zapewnili uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach. Występy dzieci to było to, na co wszyscy czekali. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne w śpiewie, tańcu i w grze na instrumentach. Zespół taneczny przygotowany i prowadzony przez Małgorzatę Ludwiczak, w składzie: Maria Przewoźna, Liliana Pawelska, Gabriela Woźniczka, Zofia Marciniak, Sonia Flieger, Natasza Walenciak, Weronika Walczak, Julia Jędrzejczak, Oliwia Ruta oraz Patryk Chudy, zaprezentował trzy tańce: „Cha cha”, „Zorba” i absolutny hit koncertu, „Kan Kan”. Dziewczyny brawurowo zatańczyły ten ostatni utwór, a przepiękne stroje przeniosły nas w czasie i przestrzeni do Francji w 2 poł. XIX w. Na instrumentach zagrali: na gitarze Aleksander Matysiak, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej 1 st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu oraz na akordeonie Wojciech Kozłowski uczęszczający do Prywatnego Ogniska Muzycznego również w Nowym Tomyślu. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowali uczniowie z zespołu wokalnego prowadzonego przez Magdalenę Strzelińską. Solo zaśpiewały: Antonina Wesoła, Marcelina Molenda oraz Patryk Chudy. Były duety: Maria Napierała i Paulina Bączyk oraz Marcelina Molenda i Weronika Walczak, a także kwartet: Antonina Wesoła, Martyna Gogolewska, Nel Kaczmarek i Natalia Franaszek. W finałowym utworze wystąpili wszyscy wyżej wymienieni oraz Julia Łotecka, Maria Przewoźna i Liliana Pawelska. Śpiewający wykonali zróżnicowane utwory. Były piosenki Sanah, Pauliny Przybysz, Krzysztofa Krawczyka czy Anny Jantar. Nie zabrakło zagranicznych piosenek „Only You” Kylie Minogue oraz „Seniorita”. Publiczność, która wypełniła salę do ostatniego miejsca, wielokrotnie włączała się do wykonania utworu poprzez śpiew lub klasanie w rytm muzyki. Kolejną niespodzianką tego wieczoru był występ uczniów z Ukrainy, którzy uczęszczają do szkoły w Bolewicach. Rodzeństwo Mariia i Yurii zaśpiewali piosenkę „Mamo, Momoćko maja” z repertuaru Natalii Maj. Gromkie brawa po każdym utworze sprawiły, że atmosfera koncertu była niesamowita. Przybyli na koncert nie kryli wzruszenia i radości. Niekończące się oklaski na zakończenie były wspaniałą nagrodą i podziękowaniem dla młodych artystów. Dzieci otrzymały upominki, a na wszystkich przybyłych czekał poczęstunek. Przy kawie i kawałku ciasta był czas na rozmowę i wymianę opinii o koncercie. Zewsząd słychać było głosy podziwu, a także smutku, że tak szybko się skończyło.