Mecz Lech Poznań – Miedź Legnica

Opublikowane przez Jerzy Nikolin w dniu

Dnia 30 września 2018 roku, chętni uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie klasy III Gimnazjum w Bolewicach, mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do Poznania, na mecz polskiej Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Miedź Legnicą. Spotkanie to rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu poznańskiego Kolejorza. Uczniowie ubrani w biało – niebieskie barwy mogli włączyć się do wspólnego kibicowania piłkarzom Lecha. Celem wyjazdu było pobudzenie wśród dzieci zdrowej rywalizacji oraz zaszczepienie w nich zasady „fair play” w stosunku do przeciwnika. Możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu pomogła ukazać dzieciom korzyści wynikające z uprawiania sportu.

Mecz 10 kolejki polskiej Ekstraklasy zakończył się wygraną poznańskiej drużyny 2 – 1. Bramki dla Lecha zdobyli Christian Gytkjaer oraz Joao Amaral.

 

Kategorie: Sekcja sportowa