Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Dnia 5 listopada 2019 r. dzieci z klas I – III w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który zorganizowała bibliotekarka Aleksandra Kaczmarek. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Obcowanie z bajką od najmłodszych lat pozwala na tworzenie oryginalnych pomysłów, poszerzenie zasobu słownictwa oraz kreatywność. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania bardzo znanych bajek takich jak „Kot w butach”, „Złotowłosa i trzy misie”, „Trzy świnki”, „Czerwony Kapturek”. Następnie dzieci wzięły udział w rozpoznawaniu bajkowych postaci, segregowaniu różnych rekwizytów pochodzących z bajek i podawaniu prawidłowego tytułu bajki z jakiej dany rekwizyt pochodził. Układały bajkowe puzzle, historyjki obrazkowe, rysowały swoja ulubioną postać.

Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek zakończyliśmy turniejem bajkowych zagadek. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie często sięgać i do nich powracać.

Kategorie: Sekcja sportowa