Narodowe Święto Niepodległości.

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Dnia 10.11.2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie apelu, przygotowanego przez klasę 5a pod kierunkiem pani M.Chomontowicz, uczniowie przypomnieli  historię niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami wykonanymi przez szkolny chór kierowany przez panią M.Strzelińską.
Następnego dnia, 11.11.2021r., poczet sztandarowy naszej szkoły oraz członkowie chóru wzięli udział w gminnych obchodach. Rozpoczęły się one mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie złożono wiązanki kwiatów pod obeliskiem Powstańców Wielkopolskich oraz pod obeliskiem upamiętniającym śmierć więźniów zamordowanych w 1941 roku przez nazistów.