Nauka, zabawa i niezapomniane widoki – wycieczka do Warszawy
Nauka, zabawa i niezapomniane widoki – wycieczka do Warszawy
W dniu 19 maja uczniowie klas 4a, 4b, 5b oraz 6 uczestniczyli w wycieczce
do Warszawy. Celem wyjazdu było poznanie najciekawszych miejsc stolicy
Polski, poszerzenie wiedzy uczniów poprzez naukę i doświadczenie, a także
integracja uczestników i wspólne spędzenie czasu poza szkołą. Wycieczka
miała również zachęcić uczniów do odkrywania świata nauki, historii i kultury
w atrakcyjny oraz aktywny sposób.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Ogrodach Biblioteki Uniwersytetu
Warszawskiego oraz wejście na taras widokowy, z którego uczestnicy mogli
podziwiać panoramę Warszawy. Następnie uczniowie udali się do Centrum
Nauki Kopernik, to nowoczesna placówka, której celem jest pobudzanie
ciekawości świata, rozwijanie zainteresowań naukowych oraz zdobywanie
wiedzy poprzez doświadczenia i eksperymenty. Uczniowie mieli okazję
korzystać z interaktywnych eksponatów znajdujących się w różnych galeriach
tematycznych. Pobyt w centrum był doskonałym połączeniem nauki i świetnej
zabawy. Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na obiad w Bistro Wiem
znajdującym się na terenie Centrum Nauki Kopernik.
Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną. Po drodze
zaplanowano krótki postój na odpoczynek i posiłek. W godzinach wieczornych
uczniowie bezpiecznie wrócili do szkoły zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń,
nowych doświadczeń oraz niezapomnianych wspomnień z wycieczki do Warszawy.
