Obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

27 grudnia, w dniu 103 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego włodarze Gminy Miedzichowo : Wójt Gminy dr Stanisław Piechota, Sekretarz Gminy p. Karolina Łotecka, sołtys sołectwa Miedzichowo  p. Henryk Wajman oraz  poczty sztandarowe i dyrektorzy szkół:   Szkoły Podstawowej w Miedzichowie  p. Szymon Fabian , Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych  w Bolewicach p. Hanna Kaczmarek i p. Wiesław Żołędziowski oddali hołd Powstańcom Wielkopolskim składając wiązanki kwiatów  przy obelisku upamiętniającym tamto wydarzenie, .Obelisku , który nie tylko upamiętnia Powstanie Wielkopolskie ale również udział w powstaniu Powstańców wywodzących się z okolicznych rodzin.

Dzień wybuchu Wielkopolskiej insurekcji po raz pierwszy w historii obchodzony jest jako Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego