OGÓLNOPOLSKA AKCJA ” ŚNIADANIE DAJE MOC”

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie naszej szkoły z klas I-III 7 listopada 2019 roku włączyli się w ogólnopolską akcję „Śniadanie daje Moc’’ organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Uczniowie doskonale wiedzą , że podstawą funkcjonowania organizmu człowieka jest zdrowe odżywianie.

Poprzez wspólne przygotowanie zdrowych kanapek dzieci kształtują u siebie prawidłowe nawyki żywieniowe , pogłębiają wiedzę na temat zdrowej żywności oraz dbają o higienę przygotowywania posiłków. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują i mają siłę do zabawy. Dzieci w ramach tej akcji przygotowały zdrowe, kolorowe kanapki ,które potem wspólnie zjadły .Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą , ale zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie młodego człowieka .

Akcję prowadziły: Grażyna , Iwona Radwan , Małgorzata Napierała , Ewelina Jarosz , Lidia Jarnut .

Kategorie: Sekcja sportowa