Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej w Bolewicach
Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej w Bolewicach
W dniu 15 maja uczniowie klas pierwszych naszej szkoły
uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu – pasowaniu na
czytelnika w Bibliotece Publicznej w Bolewicach. Celem
wyjścia było zapoznanie dzieci z biblioteką oraz zachęcenie
ich do korzystania z książek i rozwijania zainteresowań
czytelniczych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli
się, jak funkcjonuje biblioteka, jak należy dbać o książki
oraz w jaki sposób można zostać czytelnikiem. Nie
zabrakło również ciekawych zagadek, rozmów o
ulubionych bohaterach literackich i wspólnego oglądania
książek przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.
Najważniejszym momentem było uroczyste pasowanie na
czytelnika. Każdy pierwszoklasista złożył obietnicę
szanowania książek i otrzymał pamiątkowy dyplom. Dzieci
wróciły do szkoły pełne wrażeń i zapału do czytania.
