Pierwsza pomoc i bezpieczeństwo na co dzień

Opublikowano przez Romuald Stasiak w dniu

Pierwsza pomoc i bezpieczeństwo na co dzień.

W ramach ogólnopolskiego programu Edukacja z Wojskiem 2026, realizowanego przez
Ministerstwo Edukacji oraz Ministerstwo Obrony Narodowej, uczniowie naszej Szkoły
uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach prowadzonych przez zawodowych żołnierzy.
Spotkanie miało charakter edukacyjno – praktyczny i obejmowało szeroki zakres
zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz pierwszą pomocą.

Prowadzący omówili rodzaje alarmów, ich znaczenie oraz właściwe zachowanie
w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować na sygnały alarmowe,
co należy zabrać na przykład z domu w razie ewakuacji, jak zachować się podczas
ewakuacji w Szkole, jak rozpoznawać i stosować znaki ewakuacyjne, jak postępować
w przypadku pożaru, czy wreszcie jak rozpoznać objawy zatrucia tlenkiem węgla
(czadem). Poruszono również temat korzystania ze schronów i zasad obowiązujących
na ich terenie.
Bardzo ważnym elementem spotkania były zajęcia z udzielania pierwszej
pomocy przedmedycznej. Uczniowie poznali zasady postępowania z osobą
poszkodowaną, ćwiczyli układanie w pozycji bocznej ustalonej (bezpiecznej), pracowali
na fantomach, ucząc się prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Zajęcia były niezwykle interesujące i bardzo potrzebne. Uczniowie zdobyli wiedzę oraz
umiejętności, które mogą okazać się niezbędne w sytuacjach zagrożenia.

Kategorie: Bezpieczna szkoła

Zespół Szkół  i Placówek Oświatowych  w Bolewicach
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.