„Pole przygód” . Wycieczka terenowa w okolice Skwierzyny.

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Praktyka czyni mistrza – to znane na całym świecie przysłowie coraz częściej wprowadzane jest w szkołach. Szczególnie ważne okazuje się to w  dzisiejszych czasach, uczeń powinien być pobudzany do myślenia, działania i ruchu, by mógł poradzić sobie w problemowych sytuacjach. Taki cel przyświecał wycieczce krajoznawczej w okolice Skwierzyny, zorganizowanej 20 września 2019 r przez Fundację POLE PRZYGÓD wraz z wychowawcami. Szczęśliwymi uczestnikami wyprawy byli uczniowie szóstych klas Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach.

Wyjazd był niezwykły, gdyż miał formę edukacyjnej gry terenowej, która rozpoczynała się w Bledzewie, a kończyła na boisku w Starym Dworku przy rzece Obrze. Cała trasa wiodła leśnymi drogami. Uczniowie sami musieli odnaleźć wskazówki dotyczące trasy i celu wycieczki, aby zdobyć potrzebne informacje  wykonywali po drodze szereg ciekawych zadań. Pomocą był kompas i mapa, wręczone na starcie wyprawy. Grupy wykazały się także umiejętnością obliczania pola powierzchni kanału, rozróżniania grzybów jadalnych od trujących, znajomością części mowy. Na trasie czekało na nich także zadanie praktyczne, polegające na skonstruowaniu noszy do transportu rannego z pobliskiego wzgórza. Ogromną atrakcją dla uczniów okazał się znajdujący się u celu wyprawy w Starym Dworku odwrócony most, uczniowie przy pomocy własnych rąk zmienili położenie mostu tak, że przebiegał on wzdłuż rzeki.

Nagrodą za trudy wędrówki było czekające na szóstoklasistów ognisko          i kiełbaski. Wycieczka okazała się doskonałym sposobem na zdobywanie wiedzy poprzez łączenie przyjemnego z pożytecznym, wiedza zdobyta za pomocą zabawy okazała się  trafną formą edukacji, pozwoliła poznać nowe wiadomości a także zweryfikować wiedzę już posiadaną.

Kategorie: Sekcja sportowa