„Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”

Opublikowane przez Jerzy Nikolin w dniu

6 grudnia 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji konkursu  „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”.

Konkurs miał na celu przybliżenie 20 wybranych gatunków grzybów, które można spotkać w wielkopolskich parkach krajobrazowych. Zadaniem uczestników było przedstawienie zdobytej wiedzy w postaci prac plastycznych lub literackich [wiersz].

Na konkurs łącznie nadesłano 850 prac. Wyłoniono 58 laureatów, wśród których znalazły się uczennice naszej szkoły – Klara Mermela i Zuzanna Szajba z klasy VI, zdobywając II miejsce w województwie [każda w swojej kategorii] za pracę literacką. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem p. Marzeny Chomontowicz.

Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych konkursach.

 

Kategorie: Sekcja sportowa