Sprawozdanie z ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje siłę i moc”.

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła po raz kolejny włączyła się 8 listopada 2021 roku do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej 'Śniadanie daje się i moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Przeprowadzono w klasach 1-3 pogadanki na temat roli śniadania ,jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Zależało nam na tym, aby wspólnie spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych ludzi rozwijających się organizmów ,ale także zasad zdrowego odżywiania ,wartości odżywczych warzyw i owoców wybranych produktów.

W zorganizowaniu akcji wsparli nas rodzice uczniów .Dzięki nim dzieci z klas 1-3 przygotowały smaczne , zdrowe i kolorowe kanapki.

Wierzymy ,że udział w programie oraz akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci w domu i w szkole.

Kategorie: Projekty edukacyjne