Święto Niepodległości

Opublikowane przez Jerzy Nikolin w dniu

9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu, dla uczczenia tego ważnego wydarzenia, uczniowie i nauczyciele nosili własnoręcznie wykonane kotyliony i kokardy.

Uczniowie klasy VI, pod kierunkiem pani Marzeny Chomontowicz, przygotowali przedstawienie, w trakcie którego przybliżyli zebranym historię walki o niepodległość. Apel uświetniły utwory patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem pani Magdaleny Strzelińskiej. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn Polski, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

11 listopada występ uczniów został zaprezentowały w trakcie gminnych obchodów Święta Niepodległości.

Konkurs Historyczny

Dnia 25 października 2018r. odbył się szkolny Konkurs Historyczny. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas V-VIII. Młodzi sympatycy historii musieli zmierzyć się z 30 pytaniami dotyczącymi historii od czasów praczłowieka do II wojny światowej. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy historycznej.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Adam Supeło kl. VII

II miejsce – Julia Ruta kl. VI

III miejsce   – Joanna Supeło kl. VI

Organizatorem konkursu była p. Marzena Chomontowicz

Kategorie: Sekcja sportowa