Wizyta na Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

21.10.2021r. uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Bolewicach odwiedziły nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Grupę dzieci powitałast. asp. Anna Urbaniak z Wydziału Prewencji, która w  towarzystwie post. Łukasza Dzięcioła opowiadała o odpowiedzialnej i bardzo potrzebnej pracy policjanta. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć profesjonalną strzelnicę, w której funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności. Chętne dzieci mogły „przymierzyć” kajdanki. Następnie przed budynkiem komendy policjanci z patrolu drogowego zaprezentowali jazdę radiowozu na sygnale. Kolejnym ciekawym miejscem była sala przesłuchań, w której dzieci mogły doświadczyć działania lustra weneckiego. Dzieci poznały też pracę na tzw. dyżurce. Dowiedziały się, że to właśnie tu dyżurni każdego dnia i nocy odbierają telefon alarmowy. Z tego miejsca kierują również patrole, aby pomóc pokrzywdzonym, a także monitorują całą okolicę i ważne pomieszczenia komendy. Dzieci mogły również zwiedzić izbę zatrzymań i poczuć dreszczyk emocji przebywając przez chwilę za kratkami. Na koniec spotkania wszystkim dzieciom
i opiekunom zostały pobrane odciski palców i wręczone  breloczki z policjantem Pyrkiem. Uczniowie gromkimi brawami podziękowali za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie oraz wręczyli pani Ani dyplom podziękowania i pamiątkową laurkę. Wizyta ta była okazją do przybliżenia dzieciom codziennej pracy policjantów oraz zaprezentowania sprzętu jakim dysponują. Dzieci z zainteresowaniem zwiedziły siedzibę Komendy i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

 

 

Kategorie: Wiadomości