Wycieczka do lasu

Opublikowane przez Jerzy Nikolin w dniu

Dnia 10 września 2018 roku, uczniowie klasy III szkoły podstawowej wraz z p. Eweliną Jarosz, uczestniczyli w wyjeździe do lasu w Grudnej, gdzie pod czujnym okiem przedstawicieli Koła łowieckiego z Poznania, wzięli udział w akcji sadzenia drzew. Uczniowie samodzielnie wykopywali doły, sadzili drzewka jabłoni oraz jarzębiny, w miejscu dostępnym dla leśnej zwierzyny. Podczas spotkania z leśniczymi poznali poszczególne warstwy lasu.

Wycieczka była pełna ciekawych atrakcji. Trzecioklasiści w trakcie rozmowy z wolontariuszami, mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat mieszkańców lasu. Czekała na nich niespodzianka, w postaci przepysznej pizzy, domowego ciasta oraz świeżych owoców. Ogromną frajdę sprawiły dzieciom zabawy ruchowe. Chłopcy chętnie grali w piłkę nożną, a dziewczynki udały się na malowanie twarzy. Wspólnie z wolontariuszami bawili się w Dzika, a także rywalizowali w przeciąganiu liny. Po zabawie wszyscy ruszyli do zbierania żołędzi, czyli przysmaku leśnych zwierząt.

Największą atrakcją okazało się wspólne spędzenie czasu przy ognisku. Dzieci przygotowały palenisko, a następnie przystąpiły do smażenia kiełbasek. Wyjazd zakończył się wspólnie wykonanym zdjęciem. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał słodycze, breloczek z motywem leśnego zwierzątka, pamiątkowy dyplom, a także teczkę z kolorowymi obrazkami, kolorowankami i grą planszową. Leśniczy przekazali wychowawczyni kolorowe kredki, klocki Lego oraz plansze o zwierzętach do wykorzystania podczas zajęć z edukacji przyrodniczej.

Celem wyjazdu było pogłębianie wiedzy na temat lasu oraz jego mieszkańców. Trzecioklasiści zrozumieli potrzebę ochrony środowiska oraz niesienia pomocy leśnym zwierzętom. Mieli okazję poznać, na czym polega praca leśniczego oraz jakie korzyści i zagrożenia wynikają z wykonywanego przez nich zawodu. Celem licznych zabaw ruchowych było zachęcenie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz uświadomienie roli ćwiczeń w rozwoju postawy własnego ciała.

Kategorie: Sekcja sportowa