Wycieczka do Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Opublikowane przez Jerzy Nikolin w dniu

We wtorek, 23 października 2018 roku, uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią p. Eweliną Jarosz, odwiedziły bardzo ciekawe miejsce, jakim jest Muzeum Pracownia Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Poznali tam tajemnice Czarnego Lądu, odwiedzili Azję oraz poznali Indian. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o Arkadym Fiedlerze, który był pisarzem i podróżnikiem. Mieli okazję obejrzeć zgromadzone przez niego eksponaty i pamiątki przywiezione z całego świata oraz ogromną kolekcję fotografii. Do najciekawszych eksponatów należą maski, trofea ludzkich głów, łuki, motyle tropikalne, pająki, krokodyle, piranie, a także kolekcja książek Arkadego Fiedlera.

Uczniowie spacerowali po ogrodzie przy Muzeum, oglądając duże repliki posągów egzotycznych bóstw, egipską piramidę, szamańskie totemy. Zachwyciła ich kopia statku „Santa Maria”, którym podróżował Krzysztof Kolumb oraz kopia myśliwca, na którym latali bohaterowie książki Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”.

Głównym celem wycieczki było poznanie osoby Arkadego Fiedlera, patrona naszej szkoły. Dzięki zgromadzonym pamiątkom, uczniowie mieli okazję posłuchać wielu ciekawostek na temat wyjątkowych miejsc, a także poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, dzięki informacjom o egzotycznych zwierzętach.

Kategorie: Sekcja sportowa