Wycieczka do Zielonej Góry

Opublikowane przez Jerzy Nikolin w dniu

Dnia 26 kwietnia 2019 roku, uczniowie klas II i III szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami p. Grażyną Todwen, p. Małgorzatą Napierała oraz p. Eweliną Jarosz, udali się na wycieczkę szkolną do Zielonej Góry. Celem tego wyjazdu było poznanie stolicy województwa lubuskiego oraz poszerzanie wiadomości z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Uczniowie mieli okazję również doskonalić umiejętność samodzielnego przygotowania słodyczy.

Na  początku   wycieczki   zajrzeliśmy   do   Krainy   Słodkości,   jedynej w Zielonej Górze manufakturze słodyczy. Poznaliśmy tam tajniki produkcji łakoci oraz własnoręcznie wykonaliśmy lizaki, które zabraliśmy do domu. Następnie udaliśmy się na spacer. Zobaczyliśmy serce Zielonej Góry, czyli deptak, przy którym oprócz Wieży Głodowej, Ratusza, szukaliśmy słynnych zielonogórskich bachusów. W trakcie spaceru z ust naszego przewodnika usłyszeliśmy ciekawe legendy nawiązujące do odwiedzanych przez nas miejsc.

Następnie udaliśmy się do zielonogórskiej Palmiarni, gdzie zobaczyliśmy tropikalne  rośliny  i  akwaria  z  rybami  oraz  weszliśmy  na  taras   widokowy, z którego roztaczał się przepiękny widok na miasto. Odwiedziliśmy również Centrum Przyrodnicze, gdzie w interaktywnej sali, wszystkimi zmysłami, poznawaliśmy przyrodnicze, fizyczne i chemiczne zagadki świata. Naszą wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Centrum Nauki Keplera – planetarium Wenus. Absolutnym hitem tego miejsca jest potężna i unikatowa na skalę światową dziesięciometrowa opuszczana kopuła, która ukazała nam ciekawostki na temat kosmosu. W międzyczasie znaleźliśmy chwilę na zjedzenie posiłku oraz zabawy na placu zabaw.

W drodze powrotnej mieliśmy okazję uporządkować naszą wiedzę na temat Zielonej Góry, w trakcie przeprowadzonego przez naszego przewodnika konkursu. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywaliśmy upominek. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Bolewic, gdzie obok szkoły czekali na nas nasi rodzice.

Kategorie: Sekcja sportowa