Wyjazd na mecz Lech Poznań – Arka Gdynia

Opublikowane przez Jerzy Nikolin w dniu

Dnia 03 marca 2019 roku, chętni uczniowie klas IV – VIII Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach, z opiekunami p. Dawidem Kaniewskim oraz p. Eweliną Jarosz wyjechali do Poznania, na mecz piłki nożnej Lecha Poznań z Arką Gdynia. Już w autobusie rozpoczęliśmy przygotowania do spotkania. Śpiewaliśmy hymn poznańskiego Kolejorza oraz rozmawialiśmy na temat przewidywanych wyników.

Ubrani w biało – niebieskie barwy mogliśmy włączyć się do wspólnego kibicowania piłkarzom Lecha. Dzięki akcji „Kibicuj z klasą” mecz obejrzało 6,5 tys. młodzieży do lat szesnastu, a w sumie na trybunach zasiadło 18,5 tys. kibiców. W niedzielę na stadionie przy Bułgarskiej Lech Poznań pokonał Arkę Gdynia 1:0. Kibice obu drużyn od lat się przyjaźnią, więc na trybunach panowała sympatyczna atmosfera. Pełni szczęścia oraz wrażeń opuszczaliśmy INEA Stadion.

Celem wyjazdu było zorganizowanie dzieciom niedzielnego popołudnia, pobudzenie wśród młodzieży zdrowej rywalizacji oraz zaszczepienie w nich zasady „fair play” w stosunku do przeciwnika. Możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu pomogła ukazać dzieciom korzyści wynikające z uprawiania sportu.

Kategorie: Sekcja sportowa