Zajęcia z programowania w klasie trzeciej.

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Dnia 8 kwietnia 2022 roku, uczniowie klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią p. Eweliną Jarosz mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach z programowania. Celem warsztatów było rozwijanie zarówno umiejętności manualnych, konstrukcyjnych, jak i informatycznych dzieci. Podczas niezwykłej zabawy klockami „Lego”, trzecioklasiści pod czujnym okiem wykwalifikowanych edukatorów, rozwijali koncentrację uwagi, planowanie przestrzenne, konstruowanie budowli według instrukcji oraz posługiwanie się sprzętem komputerowym.

W nawiązaniu do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w dwuosobowych zespołach, uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbudowali z klocków „Lego” wielkanocnego króliczka, którego następnie wprawili w ruch. Te wyjątkowe zajęcia, które sprawiły trzecioklasistom wiele radości, zakończyły się wykonaniem grupowego zdjęcia.

Serdeczne podziękowania dla Państwa Martyny oraz Krystiana Lewko, rodziców Igora, ucznia klasy III, za zorganizowanie tych ciekawych zajęć.

Kategorie: Projekty edukacyjne