CZĘŚĆ II DZIADÓW NA DESKACH TEATRU W NASZEJ SZKOLE

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Uczniowie najstarszej klasy naszej szkoły mają okazję rozwijać swoje aktorskie talenty, uczestnicząc w zajęciach kółka teatralnego, którego opiekunem jest p. Milena Dach-Fornalik.
W tym roku szkolnym podczas zajęć realizowana jest innowacja „Z lekturą nieco inaczej”.

Zakłada ona  opracowanie przez uczniów,  samodzielnego spektaklu teatralnego w oparciu o wybraną przez nich pozycję z lektur obowiązkowych. . Uczniowie doskonalą umiejętność cichego i głośnego czytania, w tym: czytania z podziałem na role, tworzenia planu wydarzeń, streszczenia, opracowania scenariusza teatralnego.
Zwieńczeniem pracy uczniów klasy ósmej jest przedstawienie II części Dziadów Adama Mickiewicza.
Każdy uczeń miał przydzieloną rolę i konkretne zadania, takie jak : wyuczenie się tekstu na pamięć, przygotowanie rekwizytów, dekoracji, strojów czy zadbanie o oprawę muzyczną. Postawiono na kreatywność uczniów, okazało się, że w niektórych uczniach drzemią prawdziwe talenty aktorskie.

I tak na scenie pojawili się: Guślarz ( Julia Jambroży), Dziewica-Zosia ( Zuzanna Szajba), Aniołki ( Klara Mermela i Joanna Supeło), przerażające Widmo ( Łukasz Kowala), postać kruka i sowy (Paweł Nowicki i Julia Ruta). O atmosferę tajemniczości grozy zadbał chór ( Zuzanna Pasternak i Weronika Pluskota).Chór, który wypowiadał prawdy moralne dotyczące tego, jak należy żyć, aby po śmierci dostać się do nieba.

Kategorie: Sekcja kulturalna