Sekcja kulturalna

Kółko informatyczne.

Nasi uczniowie w ramach współpracy z CMI/ CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO/ rozpoczęli naukę programowania przy pomocy zestawów edukacyjnych RASPBERRY PI. Możemy podpatrzeć ich przy pracy .

Adam Borowy, Patryk Chudy. Miłosz Szymański, Daria Drobnik, Wojtek Laboga.

CZĘŚĆ II DZIADÓW NA DESKACH TEATRU W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie najstarszej klasy naszej szkoły mają okazję rozwijać swoje aktorskie talenty, uczestnicząc w zajęciach kółka teatralnego, którego opiekunem jest p. Milena Dach-Fornalik.
W tym roku szkolnym podczas zajęć realizowana jest innowacja „Z lekturą nieco inaczej”, zakłada opracowanie przez uczniów  samodzielnego spektaklu teatralnego w oparciu o wybraną przez nich pozycję z lektur obowiązkowych.     Uczniowie doskonalą umiejętność cichego i głośnego czytania, w tym czytania z podziałem na role, tworzenia planu wydarzeń, streszczenia, opracowania scenariusza teatralnego.
Zwieńczeniem pracy uczniów klasy ósmej jest przedstawienie II części” Dziadów” Adama Mickiewicza.
Każdy uczeń miał przydzieloną rolę i konkretne zadania, takie jak : wyuczenie się tekstu na pamięć, przygotowanie rekwizytów, dekoracji, strojów czy zadbanie o oprawę muzyczną.

Postawiono na kreatywność uczniów, okazało się, że w niektórych uczniach drzemią prawdziwe talent aktorskie.
I tak na scenie pojawili się: Guślarz ( Julia Jambroży), Dziewica-Zosia ( Zuzanna Szajba), Aniołki ( Klara Mermela i Joanna Supeło), przerażające Widmo ( Łukasz Kowala), postać kruka i sowy (Paweł Nowicki i Julia Ruta). O atmosferę tajemniczości grozy zadbał chór ( Zuzanna Pasternak i Weronika Pluskota), który wypowiadał prawdy moralne dotyczące tego, jak należy żyć, aby po śmierci dostać się do nieba.