Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole.

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

W dniu 8 listopada 2022 roku uczniowie klas 1-3 wraz z rodzicami i wychowawczyniami włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje siłę i moc „organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania .Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania, dzięki któremu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy  lepiej koncentrują się na wykonywanych zadaniach. Akcje rozpoczęliśmy od pogadanki na temat piramidy żywienia i dwunastu zasad zdrowego odżywiania. Następnie przeszliśmy do przygotowania kolorowych kanapek. Potem nastąpił długo oczekiwany moment wspólnego spożywania wykonanych zdrowych kanapek. Każdy uczestnik opisał też swoją kanapkę i wymienił produkty które użył do jej wykonania. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Kategorie: Sekcja sportowa