Niezwykły dom podróżnika- wycieczka do Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

4 października 2022 klasy drugie z p. Małgorzatą Rutą, p. Aleksandrą Kaczmarek i p. Iwoną Radwan ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Bolewicach wybrały się na wycieczkę w odwiedziny do rodzinnego domu naszego szkolnego patrona. Dziś ta wspaniała willa pełni rolę Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera. Naszym przewodnikiem był wnuk samego Arkadego Fiedlera, który w ciekawy sposób opowiadał nam o wyprawach podróżnika. To nietuzinkowe miejsce przepełnione jest licznymi pamiątkami z odległych stron świata. Uczniowie mogli podziwiać w gablotach wielobarwne motyle, liczne pająki, cykady, skorpiony oraz piranię. Naszą uwagę przykuwały indiańskie maski, łuki, instrumenty perkusyjne oraz ciekawe fotografie. Wokół domu rozciąga się ogród, a w nim posągi egzotycznych bóstw. Przez chwilę poczuliśmy się jak dawniej starożytni Egipcjanie – to za sprawą wnętrza repliki piramidy Cheopsa. Podziwialiśmy także imponujących rozmiarów statek Santa Maria, którym podróżował Krzysztof Kolumb. W ciągu dnia dobry humor dopisywał wszystkim uczestnikom, a dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.

Kategorie: Sekcja sportowa