Pożegnanie ósmoklasistów – 2023

Opublikowane przez eMcom w dniu

„Jeszcze będzie pięknie. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

Słowa Jana Pawła II towarzyszyły tegorocznym absolwentom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom podczas uroczystego pożegnania roku szkolnego 2022/2023 w Bolewicach, które odbyło się 23 czerwca.

Uroczystość rozpoczęli absolwenci narodowym Polonezem. W czasie oficjalnej części 46 uczniów odebrało świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Statuetkę Laureata Absolwenta Roku 2023, za najwyższe osiągnięcia w nauce, odebrała uczennica Daria Drobnik  z rąk wójta gminy Miedzichowo, dr Stanisława Piechoty. Rodzice Darii państwo Iwona i Łukasz Drobnik otrzymali list gratulacyjny.

Świadectwa z wyróżnieniem z rąk pani dyrektor mgr Hanny Kaczmarek otrzymali:

Walczak Weronika, Ruta Oliwia, Paschke Michalina, Walenciak Natasza. Wieczorek Kinga, Laboga Wojciech,  Flieger Sonia, Zuzanna Limanowska, Łodyga Amelia, Patrzała Tobiasz, Przewoźna Maria, Woźniczka Gabriela.

Wójt dr Stanisław Piechota oraz Dyrektor mgr  Hanna Kaczmarek, wręczyli listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów. Uczniowie otrzymali także nagrody za pracę w samorządzie szkolnym oraz osiągnięcia sportowe.

Po części oficjalnej  uczniowie zaprezentowali  program artystyczny, który uświetnił piątkową uroczystość. Słowa piosenek, przemowa oraz fragmenty poezji doskonale ukazały, że ten przepiękny dzień był końcem, jak i nowym początkiem dla absolwentów naszej szkoły.