Konkurs Pięknego Czytania

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Dnia 29 listopada 2021 roku, chętni uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej uczestniczyli w Konkursie Pięknego Czytania. Dzieci zaprezentowały wybrane przez siebie fragmenty opowiadań oraz wierszy. Usłyszeliśmy utwory popularnych pisarzy, w tym fragmenty bajek i baśni „Kopciuszek”, „O rybaku i złotej rybce”, „Kot w butach” oraz wiersze J. Tuwima.

Jury w składzie Pani Romana Piechota oraz Pani Krystyna Żołędziowska wybrały trójkę najpiękniej czytających uczniów klasy drugiej i klasy trzeciej. Komisja zwracała uwagę na dykcję, stosowanie środków interpunkcyjnych, wyrazistość czytania, a także brawa zgromadzonej publiczności.

Dwa dni później, Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach, mgr Hanna Kaczmarek podziękowała oraz pogratulowała uczniom za wzięcie udziału w konkursie, a następnie dokonała wręczenia pamiątkowych dyplomów i upominków wyróżnionym dzieciom. I tak, wśród uczniów klasy drugiej:

I miejsce zdobył Szymon Płonka

II miejsce przypadło Wanessie Bolingier

III miejsce zajęła Wiktoria Poznańska.

W klasie trzeciej wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

I miejsce – Urszula Pawłowicz

II miejsce – Dawid Pilc

III miejsca – Michał Flens.

Pozostała 9 uczestników konkursu otrzymała z rąk wychowawczyń: Pani Grażyny Todwen oraz Pani Ewelina Jarosz podziękowania oraz skromne prezenty. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

 

 

 

Kategorie: Konkursy