Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

We wtorek 9 listopada 2021 roku w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu wszyscy uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki, a pani bibliotekarka Aleksandra Kaczmarek pasowała każdego z uczniów na czytelnika. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz książki „Pierwsze abecadło” od Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” . Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę pełni wrażeń, obiecując, że będą ją często odwiedzać.

Kategorie: Sekcja kulturalna