Pasowanie na „czytelnika” biblioteki szkolnej.

Opublikowane przez Beata Abramowska w dniu

Uczniowie pierwszej klasy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach nie tylko już umieją, ale nawet bardzo lubią czytać. Dowiedli tego w piątek 6 listopada, zjawiając się w szkolnej bibliotece. Powód do odwiedzin w tym wyjątkowym miejscu był szczególny. Tego dnia pierwszoklasiści, w obecności wychowawczyni Grażyny Todwen, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach Hanny Kaczmarek oraz bibliotekarki Aleksandry Kaczmarek zostali uroczyście pasowani na czytelników.

Podczas pierwszej części spotkania pierwszoklasiści dowiedzieli się m.in. co to jest biblioteka? Jakie są zasady wypożyczania książek? Stworzyli też kartę próśb książki do czytelnika. Następnie zmierzyli się z szeregiem przygotowanych dla nich zagadek i bajkowych konkursów. Zwieńczeniem całego spotkania było złożenie przez nowych czytelników przyrzeczenia o zachowaniu szacunku do książek i przestrzeganiu obowiązków użytkownika biblioteki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategorie: Sekcja kulturalna