Spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolewicach

Opublikowane przez Romuald Stasiak w dniu

Wyjście na spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolewicach.

        W poniedziałek, 18 marca, uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią panią Eweliną Jarosz, wybrali się na spotkanie do remizy OSP w Bolewicach. Podczas spotkania ze strażakami dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat powstania remizy oraz mogły podziwiać odnowioną zabytkową sikawkę konną. Drugoklasiści przypomnieli sobie, na czym polega praca strażaka, co należy do ich podstawowych zajęć, a także utrwalili numer alarmowy do straży pożarnej. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się strój strażacki ze wszystkimi niezbędnymi elementami. Uczniowie mieli okazję także dowiedzieć się, w jaki sposób już w tak młodym wieku można udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Strażacy zaprezentowali sposób reanimowania osoby nieprzytomnej, zwracając jednocześnie uwagę na zachowanie własnego bezpieczeństwa. Niesamowitą niespodzianką oraz atrakcją była przejażdżka wozem strażackim ulicami Bolewic, która wzbudziła zainteresowanie mieszkańców wioski, ze względu na włączone sygnały dźwiękowe.

Składamy serdeczne podziękowania panu Mariuszowi Napierała i Jego współpracownikom za poświęcony nam czas i przygotowanie ciekawego spotkania.

Kategorie: Projekty edukacyjne